Snedtänkt (Kalle Lind)

Feed Items

Title Publish date Imported
Om OA Thu, 05/12/2022 - 06:00 Thu, 05/12/2022 - 09:06
Om Olsenbanden Thu, 05/05/2022 - 06:00 Thu, 05/05/2022 - 09:26
Om Shakespearekult Thu, 04/28/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:18
Om Dardel Thu, 04/21/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:18
Om slumpen som skapare 2 Thu, 04/14/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:18
Om antika referenser i svensk populärkultur II Thu, 04/07/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:18
Om antika referenser i svensk populärkultur 1 Thu, 03/31/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:20
Om Alfhild Tamm Thu, 03/24/2022 - 06:00 Mon, 05/02/2022 - 06:20
Om subkulturen Tommy Köris-samlare Thu, 03/17/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Risken finns Thu, 03/10/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om den litterära visan Thu, 03/03/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om tidig skandinavisk krim Thu, 02/24/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Iwar Wiklander Thu, 02/17/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om lesbisk kärlek i litteraturen Thu, 02/10/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Anslagstavlan Thu, 02/03/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Cole Porter Thu, 01/27/2022 - 07:54 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om slumpen som skapare 1 Thu, 01/20/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om nazistlitteratur Thu, 01/13/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Diding & Myrdal Thu, 01/06/2022 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Tintin, typ Thu, 12/30/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Junoff och Chawki Thu, 12/23/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Kai Gullmar Thu, 12/16/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Paula Fox Thu, 12/09/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Sven Wernström Thu, 12/02/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Brita Borg Thu, 11/25/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Elisabeth Husmark Thu, 11/18/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Filmcensuren Thu, 11/11/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Uppsalaskolan Thu, 11/04/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om den kommersiella radion Thu, 10/28/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om talkshowskrivbord Thu, 10/21/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Bengt Jahnsson Thu, 10/14/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om rökning Thu, 10/07/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Snoddas Thu, 09/30/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om subkulturen Östermalm Thu, 09/23/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Teater Sputnik Thu, 09/16/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Jacob Dahlin Thu, 09/09/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om subkulturen Östergötland Thu, 09/02/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om det svenska filmmanusets historia Thu, 08/26/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Peter Mosskin Thu, 08/19/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Flips Thu, 06/17/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Lena Nyman Thu, 06/10/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Florence Foster Jenkins Thu, 06/03/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Staffan Ling Thu, 05/27/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Piraten Thu, 05/20/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Olav Gerthel Thu, 05/13/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om revyns rader 2 Thu, 05/06/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om dansbandsprofiler Thu, 04/29/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Stockholms nattlöperskor Thu, 04/22/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Beuys Thu, 04/15/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38
Om Lort-Sverige Thu, 04/08/2021 - 06:00 Sat, 03/19/2022 - 20:38