Henrik Alexandersson

Feed Items

Title Publish date Imported
Ett varningens ord, från 1944 Thu, 01/14/2021 - 21:16 Thu, 01/14/2021 - 22:40
Demokratins många fiender Thu, 01/14/2021 - 08:57 Thu, 01/14/2021 - 10:06
Aktuella nät-nyheter... Sun, 01/10/2021 - 20:48 Mon, 01/11/2021 - 00:04
USA i skymningszonen Sat, 01/09/2021 - 16:07 Sat, 01/09/2021 - 16:28
Jönssons lördagsvideo om stormningen av Capitolium Sat, 01/09/2021 - 12:24 Sat, 01/09/2021 - 16:28
Amerikanska presidentvalet - game over Thu, 01/07/2021 - 15:41 Thu, 01/07/2021 - 20:32
Eliasson, ett bondeoffer för att rädda Johansson, Andersson och Löfven? Wed, 01/06/2021 - 13:42 Wed, 01/06/2021 - 19:14
Att förbjuda och tysta det man ogillar? Tue, 01/05/2021 - 11:53 Tue, 01/05/2021 - 17:56
Video: Nätnyheter från 5 juli-stiftelsen Mon, 01/04/2021 - 01:37 Mon, 01/04/2021 - 04:00
Jönssons lördagsvideo: Pandemi-hyckleri Sat, 01/02/2021 - 12:28 Sat, 01/02/2021 - 14:26
Akuella nätnyheter Fri, 01/01/2021 - 14:46 Fri, 01/01/2021 - 19:40
Gott Nytt År! Thu, 12/31/2020 - 11:41 Thu, 12/31/2020 - 12:24
Vill vi verkligen betro dessa människor med mer makt? Tue, 12/29/2020 - 18:09 Tue, 12/29/2020 - 22:50
Det offentliga samtalet Tue, 12/29/2020 - 10:34 Tue, 12/29/2020 - 16:36
Fler kommer att dö om vi offrar ekonomin och demokratin Sat, 12/26/2020 - 16:40 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Henrik Jönssons årskrönika Sat, 12/26/2020 - 13:33 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Session: Henrik Jönsson möter Chang Frick Fri, 12/25/2020 - 13:16 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Det finns för många viktigpettrar Fri, 12/25/2020 - 12:50 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Pandemilagen - vad är det som sker? Tue, 12/22/2020 - 15:53 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Individens rättigheter och pandemin Tue, 12/22/2020 - 12:15 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Aktuella nätnyheter Mon, 12/21/2020 - 16:26 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Jönssons lördagsvideo: Corona-kommissionen Sat, 12/19/2020 - 11:56 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Är Sverige på riktigt? Fri, 12/18/2020 - 05:30 Sat, 12/26/2020 - 19:48
EU:s Digital Services Act sammanfattad Tue, 12/15/2020 - 23:06 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Bakom corona-rubrikerna Tue, 12/15/2020 - 00:39 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Aktuella nätnyheter: Nätcensur och bakdörrar till kryptering Sun, 12/13/2020 - 13:44 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Jönssons lördagsvideo: Sanningen om den svenska pandemistrategin Sat, 12/12/2020 - 12:42 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Samtidigt, i Amerika… Fri, 12/11/2020 - 10:07 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Vem gav EU rätt att granska dina bankaffärer? Wed, 12/09/2020 - 22:25 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Förändring är det enda som är konstant Tue, 12/08/2020 - 01:01 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Aktuella nätnyheter Mon, 12/07/2020 - 19:52 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Jönssons lördagsvideo: Skattefinansierad ideologiproduktion (och julkalendern) Sat, 12/05/2020 - 14:14 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Klimatet och demokratin Fri, 12/04/2020 - 12:37 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Federleys förlorade heder Wed, 12/02/2020 - 23:22 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Kan man lita på media? Tue, 12/01/2020 - 03:21 Sat, 12/26/2020 - 19:48
De nya gamla moderaterna Sun, 11/29/2020 - 15:21 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Jönssons lördagsvideo: Sången som förgjorde demokratin Sat, 11/28/2020 - 13:36 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Massövervakningens bleka vinter Fri, 11/27/2020 - 12:53 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Aktuella nät-nyheter... Thu, 11/26/2020 - 16:28 Sat, 12/26/2020 - 19:48
Ett CO2-fritt Sverige kräver enorma mängder elektricitet Tue, 11/24/2020 - 00:34 Tue, 11/24/2020 - 00:50
Video: Datalagringen 2 - återuppståndelsen Sun, 11/22/2020 - 15:35 Sun, 11/22/2020 - 17:30
Jönssons lördagsvideo - om social ingenjörskonst Sat, 11/21/2020 - 12:52 Sat, 11/21/2020 - 16:20
Kärnkraftsvotering i riksdagen? Fri, 11/20/2020 - 23:35 Sat, 11/21/2020 - 03:44
Pandemin rör om i grytan Fri, 11/20/2020 - 13:25 Fri, 11/20/2020 - 15:20
Den post-demokratiska staten Thu, 11/19/2020 - 17:52 Thu, 11/19/2020 - 20:26
Det nya normala? Tue, 11/17/2020 - 01:36 Tue, 11/17/2020 - 05:36
Aktuella nätnyheter Sat, 11/14/2020 - 16:04 Sat, 11/14/2020 - 21:16
Jönssons lördagsvideo: Smitta, strategi & syndabockar Sat, 11/14/2020 - 12:43 Sat, 11/14/2020 - 15:06
Socialism i verkligheten Fri, 11/13/2020 - 13:37 Fri, 11/13/2020 - 14:54
När bilden av verkligheten är viktigare än verkligheten Fri, 11/13/2020 - 00:47 Fri, 11/13/2020 - 02:50